Sdělování prostřednictvím barev

Barvy v zubní ordinaci

Barvy a nálada

„Barvy působí na duši tím, že vzbuzují pocity, probouzejí emoce a myšlenky, které nás uvolňují nebo námi zmítají, které způsobují radost nebo smutek.“ (W. Goethe) 

  

Existuje mnoho oborů a studií, které se zabývají pochopením a využitím vlivu barev na náš duševní stav, od psychologie barev až po terapii barvami. Souvislost mezi barvou a psychikou je dnes již dobře známá a stále častěji se tento typ vzájemného působení využívá i v zubních ordinacích, aby byl přijat a pozitivně ovlivňoval emoční a psychický stav pacientů, ale i obsluhy a všech zúčastněných. 

Psychologie barev

Psychologie barev zkoumá právě účinky, které mají barvy na naši psychiku, přičemž tak ovlivňují naše nálady a naše emoce. Stejné pojmy jsou také základem terapie barvami, která využívá barvy k tomu, aby u člověka nastolila stav pohody. 

  

Barvy jsou elektromagnetické vlny, které se vyznačují vlastním energetickým nábojem: terapie barev využívá právě tyto vibrace k obnovení rovnováhy emocionálního a fyzického stavu člověka. Tento přístup má velmi starý původ a používali ho již Egypťané a Řekové.  

V současné době se obecně ukázalo, že péče, kterou poskytují barvy, je účinná při zmírňování vnitřního nepokoje, stresů a úzkostí, přičemž zlepšuje klid, úroveň uvolnění a spouští proces sebekontroly, který je velmi užitečný v prostředí, jako jsou nemocnice, kliniky a zubní ordinace. 

Využití barev v zubní ordinaci: nábytek a prostředí

Barva je velmi důležitou formou neverbální komunikace, kterou náš mozek okamžitě vnímá. Z tohoto důvodu může být správné použití barev i při navrhování zubní ordinace platným prostředkem, jak pacientům zpříjemnit a zútulnit pobyt podle zásad, které odpovídají novému rozšířenému pojetí zdraví, které již není chápáno jako absence nemoci, nýbrž jako hledání pohody. 

  

Mnoho zubních ordinací se vydává tímto směrem a opouští chladnou, neosobní bílou barvu typickou pro tradiční ordinace a volí teplejší a živější barvy, které dokážou navodit dobrou náladu a odstranit úzkost, nebo volí odstíny modré, světle modré a zelené, které dokážou zklidnit a zmírnit stavy rozrušení. 

 

Interiéroví designéři a architekti zasahují do zubních ordinací a klinik tím, že využívají barev a světla k lepšímu rozčlenění a uspořádání prostor.  

  

Barva se používá k rozlišení různých prostor a k posílení jejich funkcí, například k odlišení pracovních prostor a čekáren nebo k přiřazení jiné barvy ke každé místnostinebo ke stomatologické soupravě. Tímto způsobem se vytváří cesta, která je navržena tak, aby pacienta v každém okamžiku přijala a vedla ho.

Roušky, oděvy a doplňky: sdělování barvami

Kromě prostředí hrají velmi důležitou roli také pracovníci, kteří se v něm pohybují: zubař, hygienistka, asistent, zkrátka všechny osoby, které se podílejí na příjmu a ošetření pacienta.  

  

Výběr barevných oděvů, šátků, roušek a dalších doplňků umožňuje personálu předávat energii a vitalitu, pozornost věnovanou detailům a přátelský přístup, což pomáhá pacientům, zejména těm menším, aby se cítili v pohodě a pozitivně vnímali ošetřovatele a ordinaci. 

 

Kromě toho používání drobných triků a kombinací barev a volba roušky nebo šátku přinášející příjemný barevný nádech je pozitivní pro samotné pracovníky, kteří tímto způsobem vyjadřují svou osobnost. 

 

Zkrášlete se barvami! Revoluce společnosti Monoart plná barev

Společnost Euronda se svou řadou Monoart, která stála v čele toho, co je dnes považováno za trend, již od roku 2008 přinášela a stále přináší do zubních ordinací barvu v případě svých jednorázových přístrojů.  

  

Rukavice, pohárky, ubrousky, kanyly, odsávačky, kryty stomatologických souprav, ale i roušky a šátky poskytují dokonalou inovaci a ochranu, aniž by to bylo na úkor živosti barev! 

  

Od té doby se zubaři a asistenti mohou svobodně a kreativně vyjadřovat, a to jak vůči sobě navzájem, tak i vůči svým pacientům. 

Dokonce i jednoduchý barevný detail může být pestrým způsobem, jak personalizovat svou image a proměnit pracovní prostředí a vztah s pacienty. 

  

Objevte barvy Monoart®! 

Květinové vzory: nechte rozkvést barvy!

Prostřednictvím květinových vzorů Monoart společnost Euronda zaznamenala další revoluci na trhu s jednorázovými výrobky. Nový trend, který je velmi oblíbený v ordinacích, s výrobky, které kombinují barvy se všíenergií exkluzivních květinových vzorů.  

  

Příval jara a přírody, který uvolňuje elegantní nuance a vzory této řady. Příležitost pro asistenty a zubaře vytvářet stále nové atmosféry a kombinace, míchat barevné produkty s květinovými ve stále nových spojeních, rozbít monotónnost a vcítit se do pacientů. 

  

  

Objevte květinové sady Monoart®! 

 

Categories

Top